مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تهویه انبار مواد شیمیایی و غیر شیمیایی

تهویه انبار مواد شیمیایی

تهویه انبار بسیار مهم و با اهمیت می باشد.مواد شیمیایی بسیار خطرناک و شدیدا قابل اشتعال می باشند. به همین دلیل انبارهایی که به نگهداری از این قبیل مواد می پردازند می بایست علاوه بر رعایت نکات ایمنی، تهویه مناسب نیز برا آن درنظر بگیرند که آن را نیز می توان به عنوان نکات ایمنی بیان کرد.

تهویه انبار مواد شیمیایی

تهویه انبار

تهویه انبار مواد شیمیایی

وقتی در مورد تهویه مطبوع یک انبار صحبت می کنیم، منظور تهویه مطبوع از فضای بزرگ مانند کارگاه ها ، خطوط تولید ، انبارها ، ذخیره سازی دارویی و … است. اگرچه هنگام گرم کردن فضای بزرگی مانند انبار ، چالش های بسیاری وجود دارد ، اما غیرممکن نیست. با استفاده از سیستم HVAC مناسب و راه خود را طی خواهید کرد.

مواد شیمیایی که در انبارها نگهداری می شوند از نظر خطرناک بودن و همچنین اشتعال زایی در رده های مختلفی دسته بندی می گردند.محیط نگهداری این مواد می بایست همواره رصد بشود و علاوه بر کنترل دمای آن، میزان رطوبت موجود در هوا نیز کنترل گردد. به دلیل حساسیت بالای نگهداری آن ها بسته به نوع مواد نگهداری شده هوای ورودی به انبار در بازه های زمانی مختلف فیلتر و تعویض می گردد.

اهداف سیستم تهویه در انبار

تهویه انبار مواد شیمیایی

 • کاهش آلودگی محلی
 • جلوگیری از آسیب دیدن اجناس
 • افزایش ماندگاری
 • حذف بوهای نامطبوع
 • کنترل رطوبت و دما

اهمیت تهویه انبار

جدا از اینکه مطمئن شوید کلیه کالاهای موجود در انبار به شکل مطلوبی نگهداری می شوند ، کنترل دما نیز نگرانی مهم جهت سلامت کارکنان محسوب می شود. اگر کارگران در انبار ناراحت هستند زیرا خیلی سرد یا گرم است ، این ممکن است بر راندمان کاری کارمندان تأثیر بگذارد و حتی می تواند مقررات بهداشت و ایمنی را نیز زیر پا بگذارد. علاوه بر این ، کنترل درجه حرارت پایین می تواند باعث نقص دستگاه ها شود یا بر تمامیت محصولات تأثیر بگذارد.

دستگاه های تهویه در انبار

 1. روفتاپ پکیج
 2. اگزاست فن
 3. چیلر تراکمی
 4. ایرواشر
 5. یونیت هیتر
 6. دستگاه زنت و …

تهویه انبار مواد شیمیایی

دستورالعمل نگهداری از مواد شیمیایی

 • بهره گیری غیرمستقیم از سیستم های گرم و سرد کننده: به این معنا که نباید سیستم های نهویه در داخل انبار تعبیه گردند.
 • از آنجایی که تغییرات دمایی موجب افزایش فشار می گردد رعایت پایداری دما حائز اهمیت می باشد.
 • رطوبت محیط پیرامونی نباید بیشتر از 40 درصد شود.
 • به دلیل احتمال انباشت بخارات شیمیایی که منجر به آتش سوزی می گردند، می بایست از دستگاه هایی بهره برد که توانایی و ظرفیت لازم را برای تعویض هوای انبار به صورت 6 بار در ساعت را داشته باشند.

بهترین مجموعه تهویه انبار های شیمیایی

تهویه انبار مواد شیمیایی

اکثر مواقع برای تهویه هر مکان با هر خصوصیتی مجموعه ی چیلر تراکمی، بویلر و دستگاه هواساز و یا پکیج یونیت کارگشاست. برای انبار هایی که مواد شیمیایی را نگهداری می کنند نیز می توان از این مجموعه تهویه ای استفاده کرد. هواسازها دارای کویل های گرم و سرد به صورت جداگانه می باشند که آب سرد و گرم خود را به ترتیب از چیلر و بویلر که سرد کننده و گرم کننده آب هستند دریافت می کنند.

آقای بهرامی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید