مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

چیلر پتروشیمی | تولید و عرضه انواع چیلر صنعتی

چیلر پتروشیمی

چیلر پتروشیمی شامل انواع چیلرهایی است که در پالایشگاه های مواد نفتی و مواد شیمیایی، برای خنک سازی آب مصرفی به کار می رود. حجم زیادی از آب باید توسط این چیلرها تأمین شود؛ بنابراین انتخاب دستگاه هایی که ظرفیت تبرید بالا دارند برای پشتیبانی از فرآیندهای شیمیایی، لازم و ضروری است.

چیلر پتروشیمی

وظیفه سیستم های تهویه مطبوع در صنعت نفت و گاز

 • حذف گازهای سمی با فیلتراسیون
 • تامین هوای تازه
 • خنک کردن دستگاه های ملزوم
 • تخلیه گاز
 • تامین فشار مثبت
 • به وجود آوردن شرایط ایمن دما و رطوبت
 • فشرده سازی گاز در فناوری های شیمیایی
 • پردازش نفت خام و ….

چیلر پتروشیمی

چیلر پتروشیمی مجموعه ای از انواع چیلر جذبی و چیلر تراکمی است که با طراحی ویژه برای واحدهای پالایشگاهی، تولید مواد شیمیایی و پالایش نفت خام به کار می روند. اهمیت چیلرها در واحدهای پتروشیمی بیشتر از کاربرد چیلرها در سایر صنایع هستند.

چیلر پتروشیمی

در پالایشگاه ها فرایندهای شیمیایی مهمی انجام می شوند که هر یک از آنها، شرایط دمایی و فشاری مخصوص به خود را طلب می کند. آب مصرفی تمام فرایندها از طریق انواع چیلرهای پتروشیمی فراهم می شود؛ از طرفی دیگر این چیلرها قادرند آب خنک برای واحدهای تصفیه یا آب مصرفی سایر قسمت ها را تامین کنند.

انواع چیلر

 1. چیلر تراکمی
 2. چیلر جذبی

انتخاب چیلر در پتروشیمی

چیلر پتروشیمی شامل تمام انواع چیلرهای جذبی، چیلر تراکمی در مدل های چیلر هوا خنک و همچنین چیلر آب خنک در سیستم های تهویه ای و غیره می باشد. چیلرهای پتروشیمی در دمای پایین یا دمای بالا کار می کنند؛ بسته به نوع تجهیزات خنک کننده در چیلرها، تجهیزات جانبی برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند.نیازهای واحدهای صنعتی در انتخاب چیلرهای پتروشیمی تاثیرگذار است. آنچه قیمت چیلرهای پتروشیمی را تحت تاثیر قرار می دهد در حقیقت، توان خنک کنندگی و ظرفیت تبرید آنها است.

انواع چیلر تراکمی

 1. اسکرو
 2. اسکرال
 3. سانتریفیوژ
 4. پیستونی

کاربرد چیلر پتروشیمی در فرایندهای پالایشگاهی

تمام فرایندهای پتروشیمی از روش های گازی یا سایر سیالات گرفته تا کنترل فرایندهای تقطیر و برج های خنک کننده به طور مستمر نیاز به چیلر در پتروشیمی دارند. حذف گرمای اضافی از بخش‌های مختلف به ویژه فرایندهایی که به شدت تحت کنترل شرایط دمای قرار دارند، از طریق این نوع چیلرها تحت پوشش قرار می گیرند.

چیلر پتروشیمی

اهمیت استفاده از تجهیزات چیلر در واحدهای پتروشیمی، زمانی پررنگ‌تر می‌شود که مسئله تولید مواد شیمیایی با خلوص مشخص در میان باشد؛ اگر چیلرها در پتروشیمی با ظرفیت بالای خنک‌کنندگی بتوانند در طول مدت زمان کارکرد خود، شرایط بهینه را برای تولید یک محصول خاص ایجاد کند، می توان گفت یک دستگاه کارآمد برای کاربردهای پالایشگاهی است.

انواع چیلر جذبی

 1. تک اثره
 2. چند اثره
 3. شعله مستقیم

نقص در چیلرها

زمانی که چیلر در پتروشیمی با کوچک ترین نقص در عملکرد مواجه شود، یک قسمت یا کل فرایند سیکل تبرید را تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از چالش های چیلرهای تراکمی یا چیلرهای جذبی نیز برای چیلرهای پتروشیمی رخ می دهد. به طور مثال، لوله‌های انتقال دهنده آب سرد و گرم در خطر پوسته پوسته شدن یا خوردگی قرار دارند؛ از طرف دیگر، این مشکلات بر کارایی پمپ ها نیز تاثیر گذار خواهد بود.

چیلر پتروشیمی

با توجه به موارد فوق، دور از انتظار نیست که زمانی که عملیات تبرید در چیلر پتروشیمی مختل شود، ممکن است یک واحد پالایشگاهی به طور کامل از کار بیفتد. نتیجه این کار، چیزی جز هزینه های گزاف و راه اندازی مجدد سیستم پالایشگاهی نخواهد بود. قطعاً به همین دلیل است که ضرورت استفاده از این نوع چیلرها به گونه‌ای است که راندمان فوق‌العاده خوبی ارائه دهد،  همواره احساس می‌ شده است.

کاربرد چیلرهای صنعتی

 • پتروشیمی
 • صنعت نفت و گاز
 • پالایشگاه ها
 • کارخانجات
 • خنک کردن دستگاه های صنعتی
 • صنایع فولاد
 • صنعت سیمان و …

چیلر پتروشیمی

خرید چیلر پتروشیمی

خرید چیلر صنعتی مناسب مزایای زیادی را برای واحدهای پالایشگاهی در بر دارد. استفاده از انواع چیلر باعث کاهش بسیاری از هزینه ها خواهد بود. اگر قصد خرید چیلرهای پتروشیمی در یک مدل خاص را دارید قبل از هرگونه هزینه، تجهیزات جانبی و نیاز صنعتی را به دقت ارزیابی کنید.

برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که چیلرهای مخصوص را برای واحدهای پالایشگاهی طراحی کرده‌اند. هر کدام سعی می کنند محصولات خود را به نوعی به مشتریان معرفی کنند. انتخاب چیلر پتروشیمی اهمیت زیادی در تولید محصولات نهایی و ایمنی محیط کار دارد.

چیلر پتروشیمی

شما باید به عنوان یک مشتری، نوعی از چیلر را خریداری کنید که بخش های پتروشیمی و پالایشگاه به طور کامل تحت پوشش قرار بگیرد و در شرایط بحرانی نظیر تعمیرات و نگهداری یا تغییر خطوط لوله کشی بتوان از این نوع چیلرها همچنان استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت قیمت چیلرهای پتروشیمی، هواساز، بویلرهای صنعتی و همچنین خرید سیسنم های تهویه مطبوع پیشنهاد می کنیم با کارشناسان مجموعه تهویه آران انرژی در تماس باشید.

پارامترهای تعیین کننده قیمت چیلر پتروشیمی

 1. ظرفیت دستگاه
 2. نوع چیلر
 3. مدل آبی و یا هوایی بودن
 4. برند دستگاه
 5. جنس قطعات به کار رفته
آقای بهرامی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید