تهویه آران انرژی
شنبه , خرداد ۱۷ ۱۳۹۹
خانه - چیلر - فروش چیلر تراکمی مستقیم از کارخانه

فروش چیلر تراکمی مستقیم از کارخانه

چیلر( Chiller ) یک دستگاه خنک کن می باشد که حرارت را از آب می زداید. چیلر ها به دو نوع کلی تقسیم بندی می شوند. ما در این مطلب به توضیحات کلی درباره چیلر و انواع و کاربرد آنها خواهیم پرداخت. چیلر تراکمی که مورد استفاده برای آب خنک کن می باشد بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. از طرفی چیلر جذبی جدید می باشد و انواع کمتری دارد. چیلر تراکمی اجزاء مختلفی نیز دارد که به آنها اشاره خواهیم نمود. قیمت فروش چیلر با توجه به نوع آن متغیر می باشد.

فروش چیلر تراکمی

چیلر چیست

چیلر دستگاهی است که به وسیله ی فرآیند تقطیر و تبخیر حرارت را از یک قسمت دستگاه به قسمت دیگری از آن منتقل می کند. این عمل بین اجزای چیلر تراکمی و یا اجزای چیلر جذبی صورت می گیرد. ظرفیت دستگاه و نوع چیلر در قیمت فروش چیلر تاثیرگذار می باشد.

انواع چیلر

 1. چیلر تراکمی
 2. چیلر جذبی

فروش چیلر تراکمی

عملکرد چیلر

کار چیلر به این صورت است که آب را برای مصارف صنعتی و سرمایش ساختمانی، خنک می کند. این آب خنک شده از طریق پمپ به لوله های واقع در فن کویل های ساختمانی منتقل شده، و به دستگاه هواساز برای خنک نمودن محیط ساختمانی منتقل می شود. این لوله های انتقال دهنده ی آب سرد عایق کاری شده اند تا دمای آب سرد را در خود حفظ کنند. علاوه بر استفاده چیلر در سرمایش ساختمانی، می توان از این چیلر ها در فرایند های صنعتی نیز استفاده نمود و به عنوان آب خنک کن مورد استفاده قرار داد. این آب سرد موجود در چیلر در یک مدار بسته ای جریان دارد. به همین منظور آبی که درون لوله ها و کویل ها جریان دارد تبخیر نمی شود.

فروش چیلر تراکمی

کاربری چیلر

 • مجتمع ها و برج های مسکونی
 • واحدهای اداری
 • مراکز تجاری
 • واحدهای صنعتی

فروش چیلر تراکمی

مینی چیلرها

چیلر های کوچک سرمایشی که به مینی چیلر معروف هستند، در کنار یک پکیج گرمایشی، برای ساختمان یک سیستم سرمایشی گرمایشی شکل می دهند. این سیستم ها آب سرد و گرم را به لوله ها و فن کویل هایی که در ساختمان و اتاق ها نصب شده اند ارسال می کنند. به این طریق عمل سرمایشی و گرمایشی توسط این فن کویل ها صورت می پذیرد.

تهویه در تابستان و زمستان

در فصل تابستان وقتی آب سرد وارد لوله ها و فن کویل ها می شود دمای کویل ها را کاهش می دهد و وقتی هوا با کویل سرد برخورد می کند آب خنک شده و به اتاق ها و سالن ها هدایت می شود. همین فرایند در زمستان نیز اتفاق می افتد ولی در زمستان چیلر خاموش و پکیج روشن می شود و باز با همین عمل آب گرم را وارد لوله ها و فن کویل های ساختمانی می کند و عمل گرمایشی را ایجاد می نماید.

فروش چیلر تراکمی

انواع چیلرها بر اساس شکل خنک کنندگی

همانطور که گفته شد چیلرها در دو دسته تراکمی و جذبی تقسیم بندی می شوند. البته چیلر ها بر اساس شکل خنک کنندگی ماده تقسیم بندی های دیگری نیز دارند. قیمت فروش چیلر در مدل های مختلف، متغیر می باشد.از جمله ان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هوا خنک
 • آب خنک
 • تبخیری

تفاوت چیلر جذبی و تراکمی

چیلر های تراکمی از انرژی الکتریکی برخوردار هستند و چیلر های جذبی از انرژی حرارتی برای ایجاد سرما استفاده می کنند. هر یک از این چیلر ها دارای اجزای مختلفی بوده و کاربرد متفاوتی نیز دارند. حال به توضیح مختصری از چیلر های جذبی می پردازیم تا چیلرهای تراکمی را با تفصیل بیشتری مورد بررسی قرار دهیم. قیمت فروش چیلر تراکمی و جذبی بسیار متفاوت می باشد.

فروش چیلر تراکمی

چیلر جذبی به زبان ساده

چیلر های جذبی دارای مولد حرارتی هستند که از آن به جای کمپرسور استفاده می شود. این چیلر های جذبی به سه گروه تقسیم می شوند.

 • چیلر جذبی تک اثره
 • چیلر جذبی دو اثره
 • چیلر جذبی شعله مستقیم

فروش چیلر تراکمی

ساختار چیلر جذبی

چیلرهای جذبی تک اثره دارای یک مولد حرارتی هستند و به چیلر تک اثره با تغذیه بخار، تک اثره با تغذیه آب گرم، تک اثره با تغذیه آب داغ تقسیم می شوند. چیلر های جذبی دو اثره جزء نسل جدید چیلر های جذبی هستند و به چیلر دو اثره با تغذیه بخار و دو اثره با شعله مستقیم تقسیم می شوند.

فروش چیلر تراکمی

معرفی چیلر تراکمی

چیلر تراکمی(Vapor Compression Chiller ) یک دستگاهی است که برای مصارف صنعتی و تهویه مطبوع هوا مورد استفاده قرار می گیرد و اب سرد را با دمایی بسیار پایین تامین می کند. چیلر تراکمی بر اساس سیکل تبرید تراکمی کار می کند. اگر از این چیلر ها به طور مستقیم در دستگاه های تهویه و دستگاه های تولید سرما استفاده کنیم، بسیار پر هزینه بوده و گران قیمت است. به همین منظور صرفه اقتصادی نخواهد داشت. بنابراین به جای این که از چیلر تراکمی به صورت مستقیم استفاده نماییم، در یک مخزن آب را خنک کرده و توسط یک مبدل حرارتی همچون هواساز ها یا فن کویل ها، آب خنک را برای تهویه هوا به اتاق منتقل می کنیم. البته این روش، ساختار چیلر است.

فروش چیلر تراکمی

مکانیزم چیلر تراکمی

در چیلر های تراکمی ابتدا گاز توسط یک کمپرسور متراکم می شود. سپس وارد یک کندانسور شده و گاز را توسط هوای محیط و یا آب به مایع تبدیل می کند، پس از آن که گاز به مایع تبدیل شد این مایع را وارد خنک کننده می کنند. مایع وقتی در فشار کمی قرار گرفت شروع به تبخیر می کند و این مایع در حال تبخیر در محیط خنک کننده قرار می گیرد  و باعث ایجاد برودت می شود. سپس گازی که از تبخیر ناشی شده است به کمپرسور منتقل می شود. قیمت فروش چیلر تراکمی با توجه به راندمان کاری بالایش بسیار اقتصادی می باشد.

فروش چیلر تراکمی

قسمت های چیلر تراکمی

 1. کندانسور
 2. اواپراتور (آب خنک یا هوا خنک)
 3. کمپرسور
 4. شیر منبسط کننده

تنظیمات چیلر

چیلر تراکمی دارای دو کنترل فشار می باشد. یک کنترل فشار روغنی و دیگری کنترل فشار بالا و پایین. کنترل فشار بالا و پایین چیلر تراکمی، یک وسیله ای جهت کنترل فشار دستگاه می باشد. در این سری از کنترل فشار دو لوله موئین وجود دارد که لوله LP را به قسمت مکش کمپرسور وصل می کند و لوله HP که به قسمت بالای فشار متصل می شود. در سیستم چیلر تراکمی کمپرسور ها با فشار مکش و دهش معینی کار می کنند. هر زمان فشار بالا و پایین رود کمپرسور به صورت خودکار دستگاه را خاموش می کند. در چیلر تراکمی کنترل فشار بالا و پایین قابلیت تنظیم کنندگی دارد.

فروش چیلر تراکمی

چیلرهای تراکمی با کندانسور آبی و هوایی

چیلر تراکمی با کندانسور آبی، فشار بالا را بر روی ۲۲۰ Psi و فشار پایین را روی ۳۰ Psi تنظیم می کند، و چیلر تراکمی با کندانسور هوایی، فشار بالا را بر روی ۲۵۰ Psi و فشار پایین را بر روی ۴۰ Psi تنظیم می کند.اگر کمپرسور به علت بالا بودن فشار قطع شود باید کلید ریست را فشار داده و از سیستم رفع عیب نمود. ولی اگر کمپرسور به علت پایین بودن فشار قطع شود سیستم به صورت خودکار دوباره با افزایش گاز روشن می شود.

فروش چیلر تراکمی

کنترل روغن کمپرسور

چیلر تراکمی با کنترل فشار روغنی، وسیله ای برای کنترل روغن کمپرسور به صورت مداوم است. اگر در یک کمپرسور کنترل فشار روغنی وجود نداشته باشد باعث می شود چیلر تراکمی صدمه ببیند. کنترل های روغنی در چیلر های تراکمی نیز همچون چیلر کنترل فشار بالا و پایین، دارای دو لوله موئین است. یکی از این لوله ها در قسمت مکش کمپرسور قرار دارد و دیگری به قسمت کنترل فشار روغنی کمپرسور متصل است. حتما باید به میزان ۱۰ Psi فشار بین فشار مکش کمپرسور و فشار روغنی وجود داشته باشد وگرنه موجب قطع شدن کنترل روغن فرمان می شود.

فروش چیلر تراکمی

انواع کمپرسور چیلرهای تراکمی

 1. پیستونی
 2. اسکرو
 3. اسکرال
 4. سانترفیوژ

شرح کمپرسورها

این کمپرسور ها بسته به نوع طراحی و ظرفیت هر چیلر به انواع رفت و برگشتی، گریز از مرکز، حلزونی و در برخی موارد نیز مارپیچی هستند. وظیفه ی این کمپرسور ها این است که مبرد گاز را فشرده کنند و فشار و دمای آن را به شدت افزایش داده و از طریق یک لوله به کندانسور که مبدل حرارتی آب خنک یا هوا خنک است ارسال کنند.

انواع کندانسور

 1. کندانسور آبی
 2. کندانسور هوایی

فروش چیلر تراکمی

کندانسورهای آب خنک

کندانسورهای آبی که معمولا برای اب خنک  کردن به کار می روند از نوع پوسته و لوله و یا صفحه ای می باشند. این کندانسورها با تبادل حرارتی آب با مبرد، آب سرد تامین می کنند و برای این کار به یک برج خنک کننده نیاز دارند. در این مدل از کندانسورها آب حرارت بالای مبرد را می گیرد و آن را از حالت گاز به حالت مایع تبدیل می کند. آبی که این حرارت را از مبرد گرفته خود نیاز به خنک شدن دارد. پس این آب از طریق پمپ به برج خنک کننده ارسال می شود و پس از خنک شدن دوباره به کندانسور برمی گردد.

فروش چیلر تراکمی

کندانسورهای هوا خنک

کندانسور های هوایی خود به دو نوع مختلف طراحی می شوند. یک مدل از این کندانسور های هوایی باید در فضای باز که هوای آزاد داشته باشد نصب گردند و از چیلر ها جدا هستند. یک مدل هم بر روی بدنه ی چیلر نصب می شوند و باید کلا خود چیلر را به فضای باز انتقال دهند تا با هوای آزاد در ارتباط باشد. در این سری از کندانسور ها هوا به دور لوله های کندانسور توسط فن می چرخد و باعث از بین بردن حرارت از مبرد می شود. به این طریق مبرد را از حالت گاز به مایع تبدیل می کند.

انواع شیر انبساط چیلر تراکمی

 • ترموستاتیک
 • الکترونیک
 • فشاری

شرح شیرهای انبساط چیلر

این شیرهای انبساط بعد از کندانسور ها بر سر مبرد قرار می گیرند و عملکرد آن ها تبدیل دوباره مبرد از حالت مایع به حالت گاز است. که این عمل را با منبسط کردن مبرد انجام می دهند. پس از این که مبرد دوباره از حالت مایع به گاز تبدیل شد، وارد مبدل حرارتی دیگری به نام اپراتور می گردد.

فروش چیلر تراکمی

انواع اواپراتور چیلر تراکمی

 • پوسته و لوله
 • پوسته و کویل

وظیفه اواپراتورها

وظیفه ی این اواپراتورها جلوگیری از اتلاف حرارت موجود در بدنه می باشد. این پوسته ها و لوله ها معمولا در اطراف لوله های آب قرار گرفته اند. وقتی مبرد مخلوطی از گاز و مایع می شود به شدت نیاز به تبخیر شدن دارد. به این طریق حرارت را از آب می گیرد و آب را خنک می کند. آب خنک شده به درون فن کویل ها و هواساز ها توسط پمپ، به داخل ساختمان و یا مصارف صنعتی ارسال می شود. مبرد که به این طریق کاملا تبخیر شده است دوباره وارد کمپرسور شده و مراحل چیلر تراکمی مجددا تکرار می شود.

اجزای فرعی چیلر تراکمی

 • رسیور تانک
 • فیلتر درایر
 • ساید گلاس
 • ترمیستورها
 • اجزای الکتریکی و کنترلی
 • آکومولاتور
 • کلید های حفاظتی و…

کارکرد چیلر تراکمی و ملحقات آن

کارکرد چیلر تراکمی به گونه ای است که، سیال مبرد وارد لوله هایی که عمل تبخیر را انجام می دهند می شود. سپس گرما را از هوای اتاق گرفته و با تبخیر نمودن گرما، درجه حرارت اتاق را پایین می آورد. قیمت فروش چیلر تراکمی با توجه به مصرف بهینه و راندمان بالا بسیار مقرون به صرفه می باشد.

شرایط کارکرد چیلر تراکمی

 • دمای آب برای برج خنک کن باید ۲۸ درجه ی سانتیگراد باشد
 • دمای آبی که از برج خنک کن بر میگردد باید با آب ورودی ۵ درجه سانتیگراد اختلاف داشته باشد
 • فشار گاز در چیلر تراکمی باید بین ۴۵ تا ۷۵ Psi باشد
 • رانش آن بین ۲۰۰ تا ۲۶۰ Psi

فروش چیلر تراکمی

شروع به کار چیلر تراکمی

برای شروع به کار چیلر تراکمی باید قبل از این که گاز به درون آن تزریق کنیم باید شیر سرویس را ببندیم. ولی پس از آنکه چیلر تراکمی شروع به کار نمود باید تمام شیرها را باز نمایید. شیر مکش، شیر رانش، شیر مایع و… .برای این که چیلر تراکمی را روشن کنید باید ابتدا فن برج، بعد پمپ فن کویل، و بعد پمپ برج را روشن نمایید و زمانی که قصد کردی چیلر را وکیوم نمایید و یا روغن به آن بزنید باید حتما دستگاه را خاموش کنید. فشار روغن موجود در چیلر تراکمی حداقل باید ۲۰ Psi از درجه ی فشار مکش بیشتر باشد. مقدار اسید مورد استفاده در چیلر تراکمی باید ۵/۱ کیلوگرم باشد.

ملحقات چیلر تراکمی

 • پمپ
 • برج خنک کننده
 • فن کویل یا هواساز
 • لوله کشی
 • شیرآلات

پمپ ها در چیلر تراکمی

پمپ ها در دو مسیر مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که آب را از اواپراتور به سمت فن کویل یا هواساز هدایت می کند، و زمانی که آب را از کندانسور تا برج خنک کن هدایت می نماید.

فروش چیلر تراکمی

برج خنک کننده

برج خنک کننده در چیلر تراکمی کندانسور آبی، وظیفه ی خنک نمودن آب کندانسور را بر عهده دارد. در چیلر تراکمی برای این که هوای خنک را از آب سرد به دست بیاوریم به فن کویل یا هواساز احتیاج داریم. همه ی این وسایل در چیلر تراکمی نیز از طریق لوله کشی و یا با اتصال شیر آلاتی به یکدیگر متصل شده اند.

فروش چیلر تراکمی

انواع چیلر های تراکمی و مدل های آن

 • چیلر تراکمی رفت و برگشتی
 • چیلر تراکمی اسکرو
 • چیلر تراکمی اسکرال
 • چیلر تراکمی سانتریفیوژ

چیلر تراکمی رفت و برگشتی

در این نوع چیلر های تراکمی مهمترین جز به کار رفته کمپرسور آن می باشد. این کمپرسور ها یا سیلندری هستند یا پیستونی. در این سری از کمپرسور ها مبرد گازی از طریق کمپرسور با لوله کشی به کندانسور فرستاده می شود.

فروش چیلر تراکمی

چیلر تراکمی اسکرو

در این سری از چیلر تراکمی، انرژی مورد استفاده انرژی الکتریکی است و برودت هوای مورد نیاز در اماکن عمومی و ساختمان ها را تهیه می کند. برای این کار نیز عموما از آب استفاده می نماید. فروش چیلر تراکمی اسکرو بسیار برجسته و چشمگیر می باشد.

چیلر تراکمی اسکرال

این چیلر تراکمی نیز همچون چیلر تراکمی کمپرسور اسکرو عمل می کند. و از انرژی الکتریکی استفاده می نماید. اما برق مصرفی در این کمپرسور ها ۱۰ درصد کمتر از کمپرسور اسکرو می باشد. فروش چیلر تراکمی اسکرال نیز بسیار قابل توجه می باشد.

چیلر تراکمی سانتریفیوژ

این چیلر تراکمی دارای کمپرسرو سانتریفیوژی یا گریز از مرکز است. این کمپرسور دارای یک پروانه می باشد و با چرخش این پروانه مبرد گاز به فشار تبدیل می شود و دمای آن نیز افزایش می یابد. سپس این مبرد به شکل بخار وارد کندانسور می گردد و ادامه ی عملیات آب خنک کن پی گیری می شود.قیمت فروش چیلر در تمامی موارد فوق متغیر می باشد.

فروش چیلر تراکمی

فروش چیلر تراکمی از کارخانه

در این سایت اختصاصی تهویه  فروش چیلرهای تراکمی زیر نظر متخصصان، گارانتی معتبر، خدمات پس از فروش چیلر به همراه کیفیت بهینه و قیمت مناسب می باشد. مشتریان ارجمند می توانند جهت اطلاع از آخرین قیمت فروش چیلر تراکمی و همچنین خرید دستگاه در انواع و ظرفیت های مختلف با کارشناسان مجموعه آران انرژی در ارتباط باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120364630
شماره تلفن :02128424854
شماره فکس :02128424417
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir

مطلب پیشنهادی

چیلر اسکرال و اسکرو

تفاوت چیلر اسکرال و اسکرو چیست

چیلر اسکرال و اسکرو ، دو نوع از انواع چیلرهای متداول در بازار هستند. قیمت …