مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

چیلر اسکرو چیست و خرید و فروش چیلر اسکرو در ایران

چیلر اسکرو چیست

آیا می دانید چیلر ‌‌‌‌‌‌‌‌اسکرو چیست؟ علت نام گذاری این محصول چیست؟ شامل چه دسته هایی می شود و قیمت آن چه طیفی را در بر می گیرد؟ علت نام گذاری این دسته از چیلرها به چیلر اسکرو این است که مهمترین قسمت آن یعنی کمپرسور از نوع مارپیچی یا اسکرول(screw)است.نحوه کار چیلر تراکمی اسکرو به این صورت است که کمپرسو می برد گازی شکل را در مدار ببرید بعد از فشرده سازی به سمت سایر قسمت ها مانند کندانسور ، شیر انبساط  و اپراتور فرستاده تا طی یک چرخه عمل خنک کاری سیال دیگری مانند آب انجام شود.

چیلر اسکرو چیست

 

انواع چیلر تراکمی

چیلر اسکرو چیست

 • اسکرال
 • اسکرو
 • سانتریفیوژ
 • رفت و برگشتی

چیلر تراکمی

چیلر تراکمی آبی در صنعت تأسیسات، آب سرد مورد نیاز کویل سرمایش فن کویل ها و هواسازها را تأمین می نماید. در یک مقایسه کلی بین چیلرهای آبی و هوایی(چیلر اسکرو 40 تنی ، 50 تنی 160تنی و 200تنی) می توان گفت راندمان چیلرهای آبی همواره بیشتر از راندمان چیلرهای هوایی می باشد. اما امتیاز چیلرهای هوایی نسبت به چیلرهای آبی نیاز بودن چیلرهای هوایی به آب و نتیجتاً عدم ایجاد رسوب در مدار خنک کننده و افزایش طول عمر سیستم تأسیسات تهویه مطبوع می‌باشد.

چیلر رفت و برگشتی

چیلر اسکرو چیست

چیلر رفت و برگشتی نوعی چیلر تراکمی است که از کمپرسور رفت و برگشتی یا سیلندر پیستونی استفاده می‌کند. چیلر تراکمی برای انجام نیازمند کمپرسور می‌باشد. در چیلر تراکمی از انواع کمپرسور شامل سانتریفیوژ رفت و برگشتی (سیلندر پیستونی) اسکرو اسکرال استفاده می‌شود که هر کدام ویژگی هایی را برای چیلر تراکمی ایجاد می‌کنند.
با توجه به نوع کندانسور استفاده شده در چیلر نیز می‌توان چیلر رفت و برگشتی را به دو نوع چیلر رفت و برگشتی آب خنک و چیلر رفت و برگشتی هوا خنک تقسیم کرد.  چیلر رفت و برگشتی در بارهای سرمایشی کم تا متوسط (تا 500 تن ) استفاده می‌شود. چیلر رفت و برگشتی می‌تواند ضریب عملکرد بین 4.2 تا 5.5 را ارائه دهد.در صنعت چیلرسازی معمولا برای تناژهای بالاتر از 50تن یا بالاتر از 100تن از چیلر اسکرو استفاده می شود ساختار چیلر تراکمی اسکرو نسبت به انواع دیگر چیلرهای تراکمی (مانند اسکرال ، پیستونی سانتریفیوژ)تقریبا مشابه بوده و نوع کمپرسور آنها که باعث ایجاد تفاوت می شود.

 

چیلر اسکرو چیست و خرید و فروش چیلر اسکرو در بازار مشهد

آشنایی با نحوه کار چیلر اسکرو

آشنایی با نحوه کار چیلر اسکرودر این چیلرها گاز درون کمپرسور فشرده شده و فشار و حرارت بالاتری ایجاد می کند .این گاز پر فشار و دمای بالا وارد کندانسور میشود و در آنجا دمای گاز کاهش مییابد .با کاهش دمای گاز ، گاز تبدیل به مایع می شود و به سمت شیر انبساط هدایت میشود. شیر انبساط با کنترل جریان مبرد ,باعث ایجاد اختلاف فشار بین کندانسور و اواپراتور میشود .با گذر مبرد مایع از شیر انبساط و وورد به اپراتور با کاهش شدید فشار ,lمقداری از مایع تبخیر شده و دمای تبخیر را از آب جاری در لوله های اواپراتور  دریافت می کند مایع باقی مانده نیز بر روی لوله های جاری شده و با جذب گرمای آب ,تبدیل به بخار شده ,به این ترتیب دمای آب جریان یافته در اواپراتور کاهش مییابد .گاز مبرد حاصل در این مرحله به سمت مکش کمپرسور رفته و سیکل قبلی مجددا تکرار میشود.

بهترین برند های چیلر تراکمی هواخنک در بازار داخلی

 • بهترین برند های چیلر تراکمی هواخنک در بازار داخلی
 • چیلر اسکرو هواخنک برایت
 • چیلر اسکرال صنعتی بی کلد
 • چیلر هوایی تراکمی اسکرو بی کلد(Bicold)
 • چیلر هوایی اسکرال بی کلد(comfort Line)
 • چیلر تراکمی هوایی دو کمپرسور کریر

مراکز خرید و فروش چیلر رفت و برگشتی با قیمت مناسب

معمولا مراکزی که چیلر رفت و برگشتی به بازار ارائه می دهند ، را باید بیشتر بصورت اینترنتی خریداری کنید چون قیمت ها در این محصول متفاوت و متنوع است.اما اگر از این مراکزخریداری کنید با مناسب ترین قیمت می توانید چیلر خوب تهیه کنید.

مراکز خرید و فروش چیلر رفت و برگشتی با قیمت مناسب

پارامترهای قیمت چیلر تراکمی

 • نوع کمپرسور
 • برند سازنده
 • ظرفیت دستگاه
 • نوسانات ارزی
 • قطعات بکار رفته

قیمت روز چیلر اسکرو در ایران

 

قیمت روز چیلر اسکرو در ایران

قیمت چیلر اسکرو با توجه به پارامترهای متعددی ازجمله ظرفیت مورد نظر، نوع کندانسور ، برند سازنده و همچنین نوسانات ارزی مشخص می‌شود. البته تعیین کردن نرخ های این محصول ، به دوش کارخانه هایی می باشد که آن را می سازند. بایدگفت این تولیدی ها بر اساس فاکتورهایی که مد نظر دارند. محصولات خود را ارزش گذاری  می کنند. این فاکتورها شامل کیفیت محصول ، نوع خرید و فروش و همچنین مواد اولیه ای می باشد که در آن به کار برده رفته است. قیمت های جدید این نوع از دستگاه را می شود از طریق وب سایت های اینترنتی هم به دست آورد که بیشتر کارخانجات، از این طریق کالای شان را به فروش می گذارند.

آقای بهرامی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید