مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

لیست قیمت هواساز آپارتمانی و هواساز مرکزی

هواساز آپارتمانی و هواساز مرکزی دو مدل متفاوت از تجهیزات تهویه مطبوع می باشند که قادرند در یک زمان مشخص، حجم معینی از هوای تمیز را به محیط وارد کنند. خرید و نصب این تجهیزات برای واحدهای مسکونی و مجتمع های چند واحدی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. برای دریافت قیمت هواساز آپارتمانی با مجموعه تهویه آران انرژی در تماس باشید.

امروزه دستگاه های هواساز یکی از پر کاربرد ترین و پر فروش ترین محصولات صنعتی به شمار می رود که در اکثر کشور ها نیز این دستگاه تولید می شود تا با استفاده از آن بتوانند مشغول خدمات دهی به مشتریان خود باشند. برای بدست آوردن قیمت هواساز صنعتی بهتر است با مراجعه به فروشگاه های موجود در سراسر کشور آگاهی پیدا نمایید.

لیست قیمت هواساز آپارتمانی و هواساز مرکزی

انواع هواساز

 1. هواساز صنعتی
 2. هواساز آپارتمانی
 3. هواساز هایژنیک
 4. هواساز زنت

با توجه به بالا رفتن مشتریان و متقاضیا دستگاه های هوا ساز تولید کنند گان مربوط به این کالا در تلاش هستند تا هر په سریع تر نیاز عمده بازار را تامین کنند. تولید کننده هواسازها به دنبال ارائه خدمات هر چه بهتر به مشتری خود می باشد.

هوا ساز ها به انواع و اقسام گوناگونی تولید می شود که به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هوا ساز های تولید داخل
 • هواساز های مخصوص منازل مسکونی
 • هوا ساز تمام اتوماتیک

هواساز چیست

هواساز دستگاهی است که به منظور سرمایش و گرمایش محیط به کار برده می شود و در ظرفیت های مختلف قابلیت ساخت را دارد.در طراحی و تولید انواع هواساز نیاز به دانش فنی بالا در زمینه محاسبات کویل، محاسبات فن و فیلتراسیون مربوطه است.

وظیفه هوا سازها این می باشد که هوای درون اتاق و منازل را تهویه کند تا نیاز لازم حداقلی یک فرد به اکسیژن را تامین کرده باشد. هوا ساز ها در صنایع دیگر تولیدی هم مورد استفاده زیادی قرار می گیرد.

هواساز آپارتمانی چیست

هواساز آپارتمانی چیستدر راستای رشد و توسعه فناوری های نوین در سیستم های تهویه مطبوع، نسل جدیدی از دستگاه هواساز برای کاربرد در واحد های مسکونی و آپارتمانی طراحی شده اند. این تجهیزات با عنوان “هواساز آپارتمانی” معروف هستند. اساس عملکرد مدل های مختلف هواساز آپارتمانی بر مبنای تهویه هوا و ایجاد هوای گرم و سرد در فصل‌های مختلف سال می باشد. در هواسازهای آپارتمانی دستگاه ها قادرند با تنظیم دما و رطوبت هوا، هوای تمیز را برای واحدهای مسکونی فراهم سازند. استفاده از هواسازهای آپارتمانی در راستای هواساز صنعتی اهمیت دارد.

در آپارتمان های بزرگ  اغلب از هوا ساز های صنعتی استفاده می شود. با فروش هواساز صنعتی تولید کنندگان آن سود زیادی به دست آورده اند.

اجزای اصلی هواساز آپارتمانی

اجزای اصلی هواساز آپارتمانی

 • کویل های آب سرد و گرم ساخته شده از فلز سبک و مقاوم
 • فیلترهای مجهز و قابل شستشو برای حذف آلاینده های هوا و ذرات معلق
 • فن که با قدرت تمام برای انتقال هوای تمیز به محوطه عمل می کند.
 • محفظه اصلی دستگاه که تمام تجهیزات داخل آن قرار دارند؛ محفظه اصلی از ورق های فولادی مقاوم در برابر شرایط محیطی ساخته شده است.
 • کانال های عبور هوا
 • تجهیزات ابزار دقیق برای شرایط هوا مانند رطوبت جریان سنج دماسنج و غیره

ضرورت استفاده از هواسازها همانطور که در پست های قبلی به ضرورت استفاده از تجهیزات هواساز برای صنایع اشاره کردیم، در این مورد نیز تامین هوای تمیز و عاری از گرد و غبار با دمای کنترل شده برای آپارتمان های مسکونی اهمیت دارد. خرید و نصب هواساز آپارتمانی برای تامین هوای تازه برای تمام واحدهای مسکونی به ویژه برای مجتمع های چند واحدی، مقرون به صرفه خواهد بود.به این ترتیب اگر واحدهای مسکونی بیش از ۳۰ واحد داشته باشند، به خرید دستگاه تهویه مطبوع و نصب آن به صورت مجزا برای هر واحد نیازی نمی باشد؛ با نصب یک هواساز آپارتمانی با تهویه بالا و قدرت عملکرد قوی به راحتی می توان تمام واحدهای یک مجتمع را تحت پوشش قرار داد.

امروزه هوا ساز ها از ضرورت استفاده زیادی برخوردار می باشند چرا که اغلب مکان های سر بسته و کوچک نیازمند به این کالا هستند.

تفاوت هواساز آپارتمانی با هواساز صنعتی

همانطور که از نام آنها بر می آید، هواسازهای آپارتمانی برای نصب در واحدهای مسکونی طراحی شده است اما هواساز صنعتی برای استفاده در واحدهای صنعتی و تصفیه هوای واحدهای تولیدی مناسب می باشد. کیفیت فیلترهایی که در هر یک از این تجهیزات هواساز در نظر گرفته می شوند متفاوت است؛ قطعاً هواسازهای صنعتی، فیلترهای قوی تری دارند چرا که آلاینده های محیط صنعتی بسیار بیشتر است. کنترل شرایط دمایی و رطوبت هوا برای هواساز آپارتمانی و هواساز صنعتی از طریق ابزار دقیق امکان پذیر می باشد.انواع هواساز صنعتی شامل هواسازهای هایژنیک و واحدهای تهویه مطبوع با ظرفیت بالای تهویه می باشند. خرید این تجهیزات از نظر اقتصادی و بازیابی حرارت، مقرون به صرفه است.

اگر بخواهیم به تفاوت هوا ساز های صنعتی و آپارتمانی بپردازیم باید بگوییم که این دو هیچ گونه تفاوت خاصی از یک دیگر ندارند. برای استفاده از آپارتمان ها نیازمند به کار گیری از هواساز های کوچک می باشد، و برای استفاده از مکان های بزرگ که از توانایی هواساز های کوچک خارج می باشد باید از دستگاه های صنعتی استفاده کرد.

پارامترهای تعیین کننده قیمت هواساز

 • ظرفیت دستگاه
 • مدل دستگاه
 • نوع فیلتراسیون
 • جنس قطعات به کار رفته
 • برند شرکت سازنده

پارامتر های مختلفی در تعیین قیمت یک کالا نقش دارد از جمله:

 • کیفیت
 • مرغوبیت

لیست قیمت انواع هواساز

ظرفیت بر حسب (CFM) آپارتمانی قیمت هواسازظرفیت بر حسب (CFM) آپارتمان قیمت هواساز
40000 تا 50000استعلام شود1500 تا 10000استعلام شود
50000 تا 55000استعلام شود10000 تا 20000استعلام شود
55000 تا 60000استعلام شود20000 تا 30000استعلام شود
60000 تا 65000استعلام شود30000 تا 40000استعلام شود

لیست قیمت های گوناگونی برای هواساز ها وجود دارد که با توجه به کیفیت آن ها قیمت گذاری می شود.

تجهیزات هواساز آپارتمانی

با توجه به مواردی که در قسمت قبلی ذکر شد خرید و نصب تجهیزات هواساز آپارتمانی برای واحدهای مسکونی لازم است. اگر قصد دارید برای آپارتمان خود یکی از تجهیزات هواساز با ظرفیت تهویه مناسب را خریداری کنید، پیشنهاد می کنیم با کارشناسان مجموعه آران انرژی در تماس باشید. کارشناسان این مجموعه آماده ارائه خدمات مشاوره برای خرید انواع هواساز خانگی ، هواساز صنعتی و تجهیزات تهویه مطبوع به مشتریان عزیز می باشد.

تجهیزات هواساز آپارتمانی شامل :

 • فن یا دمنده
 • فیلتر
 • تجهیزات داخلی
 • رطوبت زن

می باشد که با توجه به نوع دستگاه در آن به کار رفته اند. 

سیستم هواساز مرکزی

سیستم هواساز مرکزیهواساز مرکزی یکی از انواع هواسازهای رایج در بازار است که به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع برای نصب در ساختمان ها به کار می رود. هواسازهای مرکزی نیز مانند سایر مدل های هواساز از کویل های گرمایشی و سرمایشی، رطوبت زن ها، فیلتر، عایق صوتی و دمنده ها تشکیل شده اند. برای نصب هواساز مرکزی نیاز به کانال کشی گسترده، لازم است. بسته به نیاز ساختمان ها می توان از تجهیزات هواساز در مکان های مختلف برای تهویه استفاده کرد.

هواساز مرکزی با ظرفیت تهویه کمتر، محوطه های کوچک تر را تحت پوشش قرار می دهند اما هواسازهای بزرگ تر با قابلیت های بیشتر برای صنایع مناسب تر می باشند. اگر قرار باشد یک سیستم هواساز به صورت مرکزی برای یک ساختمان به کار رود، دستگاه اصلی بر روی بام نصب می شود و مجرای خروجی هوای تمیز به سمت مکان های داخل ساختمان از طریق کانال ها تأمین می شود.

برای راه اندازی سیستم هوا ساز مرکزی نیازمند به یک متخصص می باشد.

مزایای هواساز مرکزی

مزایای هواساز مرکزی

 • تهویه هوا در فصل های زمستان و تابستان
 • تجهیزات رطوبت زن یا افشانه های قطرات آب موجب می شوند سطح رطوبت هوای خروجی از هواساز به نحو مطلوبی تنظیم شده باشد.
 • این مدل هواسازها به صورت شبکه های گسترده در یک ساختمان، تمام بخش های راهروها، سالن ها و اتاق ها را تهویه می کنند.
 • امکان کنترل شرایط عملکردی دستگاه به صورت برنامه ریزی شده
 • کنترل درجه حرارت، رطوبت، میزان سرمایش و گرمایش و همچنین آلاینده های هوا، از راه دور از طریق برنامه ریزی تجهیزات هواساز به صورت دیجیتال
 • صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان
 • کنترل اتوماتیک شرایط تهویه ای در طول شبانه روز
 • کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری
 • انعطاف پذیری در نصب برای موارد مختلف
 • بهینه سازی کیفیت جریان هوای خروجی از سیستم های تهویه ای در ساختمان، به ویژه در صنایع

سیستم مرکزی مزایای زیادی دارد که برای مصرف کنندگان کار کردن با آن را آسان کرده است. کارایی هواساز ها بسته به موقعیت مکانی آن ها می باشد.

خرید هواساز مرکزی

خرید هواساز مرکزیخرید هواساز مرکزی برای تهویه هوای محوطه های وسیع، یک انتخاب عاقلانه است.هیچ محدودیتی در خرید هواساز مرکزی وجود ندارد. متناسب با هر بودجه مالی می توان یکی از هواسازها را برای تهویه هوای ساختمان خریداری کرد. برند سازنده این تجهیزات در قیمت خرید هواساز مؤثر است. با خرید یکی از این تجهیزات می توانید به راحتی راندمان تهویه هوای خانه یا کارخانه خود را ارتقا دهید؛ به ویژه می توانید همواره از حجم هوای تمیز و عاری از ذرات معلق یا آلودگی بهره مند شوید.مجموعه تهویه آران انرژی یکی از معتبرترین مراکز تأمین و فروش سیستم ها و تجهیزات تهویه ای، سرمایشی و گرمایشی، انواع هواساز مرکزی را با قیمت و کیفیت عالی برای مشتریان فراهم کرده است. برای خرید این محصولات می توانید با کارشناسان مجرب این مجموعه در تماس باشید.

برای خرید هوا ساز های مرکزی بهتر است به فروشگاه های داخل کشور مراجعه نمود. مرکز خرید هواساز ها اکثر در کشور های توسعه یافته شکل گرفته است.

کاربرد هواساز مرکزی

 1. سوله های صنعتی
 2. انبارها
 3. فروشگاه های زنجیره ای بزرگ
 4. رستوران ها
 5. تالارهای پذیرایی و …

هوا ساز ها در مکان های زیادی به کار گرفته می شود که مثلا:

 • آپارتمان ها
 • تالارها

مزیت های استفاده از هواساز صنعتی چیست؟

مزیت های استفاده از هواساز صنعتی چیست؟مزیت های استفاده از هواساز صنعتی را می توان به صورت ذیل نوشت:

 • قدرت مکش بالا
 • اتوماتیک بودن و به صورت خودکار عمل کردن
 • مناسب برای مکان هایی مانند بیمارستان 
 • مصرف انرژی پایین
 • مناسب برای واحدهای مسکونی و یا غیر مسکونی

علاوه بر موارد ذکر شده مزیت های دیگری نیز را می توان نام برد. 

تولید کننده انواع مختلف هواساز صنعتی

تولید کننده انواع مختلف هواساز صنعتیبا توجه به با لا رفتن مشتریان هواساز ها تولید کنندگان زیادی را به خود جلب نموده است.

پرفروش ترین انواع هواساز سال قارچ

پرفروش ترین انواع هواساز سال قارچپرفروش ترین انواع هوا ساز ها مربوط به، تولید در صنعت قارچ می باشد. برای تولید قارچ ابتدا باید ازوجود دستگاه هواساز اتوماتیک اطمینان داشته باشید.

آقای بهرامی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید