مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز فروش برج خنک کننده صنعتی از کارخانه

چیلر تراکمی

برج های خنک کننده صنعتی یا کولینگ تاور صنعتی در دو مدل جریان همسو و جریان مخالف در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات قادر هستند آب خنک مورد نیاز برای مصرف در فرآیندهای شیمیایی و سایر قسمت ها را فرآهم کنند. پتروشیمی، معدن، تولید کود و سم و …، مهم ترین موارد کاربردی این برج ها می باشند. حال به شرح و شرایط فروش برج خنک کننده صنعتی مختصرا می پردازیم.

فروش برج خنک کننده صنعتی

برج خنک کننده چیست

برج خنک کننده صنعتی  industrial cooling tower، نوعی برج خنک کننده است که با استفاده از مهارت های مهندسی به منظور ارتقای فرآیند انتقال حرارت میان آب و هوا، طراحی و تولید شده است. مهمترین موارد کاربردی برج خنک کننده صنعتی، استفاده از آن در پالایشگاه های مواد نفتی و همچنین تولید مواد شیمیایی است. یک کولینگ تاور قادر است حجم زیادی از آب خنک را در اختیار بخش ‌های مختلف صنعت قرار دهد. از متریال مختلف برای ساخت قسمت های مختلف برج های خنک کننده صنعتی استفاده می شود. از متریال چوب گرفته تا فایبرگلاس، همه بر طبق استانداردهای صنعتی در ساخت برج خنک کننده به کار گرفته می شوند. فروش برج خنک کننده صنعتی در انواع مختلف در داخل کشور در نمایندگی های فروش کولینگ تاور میسر می باشد.

فروش برج خنک کننده صنعتی

 انواع برج خنک کننده صنعتی

 • برج های خنک کننده با جریان همسو
 • برج های خنک کننده با جریان غیر همسو یا جریان سیال در جهت مخالف

 برج خنک کننده صنعتی بر اساس نوع کاربرد

 • برج های خنک کننده صنعتی در نیروگاه های برق
 • برج های خنک کننده صنعتی در صنایع تولید کود و سم
 • برج های خنک کننده صنعتی در صنایع شیمی و پتروشیمی
 • برج های خنک کننده صنعتی در معدن و صنایع فلزی

فروش برج خنک کننده صنعتی

شرح کارکرد کولینگ تاورها

برج خنک کننده صنعتی در نیروگاه های برق

از کولینگ تاور در دو مدل جریان مخالف و جریان همسو در نیروگاه های تولید برق استفاده می شود. طراحی ویژه که برای برج های خنک کننده صنعتی در نیروگاه ها استفاده شده است، یک جریان بدون تولید سر و صدا و با بازدهی بالا را تامین کرده است. در حال حاضر، محققان در حال طراحی و تولید نسل جدید کولینگ تاورهای صنعتی هستند که از طریق انرژی زمین گرمایی بتواند نیروی خود را تامین کند.

فروش برج خنک کننده صنعتی

سوخت مصرفی برج های خنک کننده

 • گاز
 • انرژی زمین
 • سوخت گازهای زیستی یا بیومیس

برج خنک کننده صنعتی در صنایع تولید کود و سم

یکی دیگر از کاربردهای کولینگ تاور صنعتی استفاده از آن در کارخانه های تولید کود و سم شیمیایی است. این تجهیزات به طور ویژه برای فرآیندهای کار با مواد شیمیایی اسیدی با ماهیت خورندگی بسیار بالا به کار می روند.

فروش برج خنک کننده صنعتی

برج خنک کننده صنعتی در صنایع شیمی و پتروشیمی

نقش کولینگ تاور صنعتی در صنایع شیمی و پتروشیمی از مرحله پالایش مواد نفتی گرفته تا مراحل کراکینگ یا شکست مولکولی و هر آنچه که در این فاصله اتفاق می‌افتد، در گرو فعالیت برج های خنک کننده قرار دارند.

برج خنک کننده صنعتی در معدن و صنایع فلزی

طراحی ویژه برج های خنک کننده صنعتی موجب شده است کاربرد این تجهیزات برای صنایع فلزات و معادن راندمان و عملکرد بسیار بالا، بهینه سازی فرآیندهای صنعتی را تامین کند.

فروش برج خنک کننده صنعتی

اجزای برج خنک کننده

 • سطوح خنک کننده
 • بدنه
 • حوضچه
 • چاهک
 • الکتروموتور
 • سطوح خنک کننده
 • فن و پره ها
 • گریل اسپرینکر

فروش برج خنک کننده صنعتی

مزایای برج خنک کننده صنعتی

استفاده از کولینگ تاور صنعتی در تمام صنایع از نظر اقتصادی، مقرون به صرفه است. اگر از متریال چوب در ساخت برج های خنک کننده صنعتی استفاده شود، بخش زیادی از هزینه ها کاهش پیدا کرده و همچنین آلودگی برای محیط زیست ایجاد نمی شود. اگر از مواد اولیه فایبرگلاس در تولید و ساخت برج های خنک کننده صنعتی استفاده شود، موجب افزایش پایداری و مقاومت برج در برابر مواد شیمیایی خواهد شد؛ همچنین هزینه تعمیرات و نگهداری در این مورد برای برج های صنعتی بسیار کمتر است.

فروش برج خنک کننده صنعتی

در برخی موارد که از بتن برای ساخت برج خنک کننده صنعتی استفاده می شود، این برج ها را در برابر حریق و آتش‌سوزی محافظت می کند. همچنین اجرای سازه های متفاوت با هزینه تعمیرات و نگهداری بسیار اندک در این حالت فراهم می باشد.

فروش برج خنک کننده صنعتی

فروش برج خنک کننده صنعتی

خرید برج خنک کننده صنعتی با توجه به نیاز صنایع و مزایای آن بسیار امری ضروری و مقرون به صرفه می باشد.مشتریان محترم و صاحبان صنایع می توانند جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین دستگاه منحصر به پروژه خود و همچنین اطلاع از قیمت کولینگ تاور با کارشناسان ما در ارتباط باشند. فروش برج خنک کننده صنعتی در این سایت اختصاصی تهویه با شرایط بهینه امکان پذیر می باشد.

آقای بهرامی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید