مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش دستگاه چیلر صنعتی در ایران

دستگاه چیلر صنعتی

دستگاه چیلر صنعتی بر اساس ظرفیت خنک کنندگی آن ارزیابی می شود. چیلرهایی که برای استفاده در صنایع مناسب هستند عموماً دارای ظرفیت بیشتر از 100 تا 200 تن هستند. آب خنک در صنایع در بخش تولید، واکنش ها و فرآیندها مصرف می شود. نیاز کارخانه، تعیین کننده قیمت خرید چیلرهای صنعتی خواهد بود.با توجه به خنک کردن کنترل شده محصولات ، ماشین آلات و مکانیزم های صنعتی ، وجود چیلرهای صنعتی بسیار پر اهمیت می باشد. این چیلر ها به صورت متمرکز طراحی شده اند که یه صورت جداگانه برای هر کاربرد می توان آن ها را طراحی کرد.

دستگاه چیلر صنعتی

کاربرد چیلرهای صنعتی

 • صنعت فولاد
 • صنایع نفت و پتروشیمی
 • پالایشگاه ها
 • صنعت سیمان
 • کارخانجات
 • صنایع رنگ سازی
 • صنایع هیدرولیک
 • برخی دستگاه های بیمارستانی
 • صنایع غذایی و …

دستگاه چیلر صنعتی چیست؟

چیلرهای صنعتی به عنوان یک سیستم تبرید طبقه بندی می شوند که یک مایع فرایند را خنک می کند یا هوا را در تاسیسات تجاری و صنعتی خشک می کند. یک چیلر از یک فشرده سازی بخار یا یک چرخه جذب برای خنک کردن استفاده می کند. آب سرد دارای برنامه های کاربردی متنوعی از خنک کننده فضا برای استفاده در فرآیند می باشد.انواع دستگاه چیلر صنعتی به تجهیزات خنک کننده ای گفته می‌شود که با استفاده از یک سیکل تبرید، آب خنک مورد نیاز صنایع در بخش های مختلف را تامین می کند.

دستگاه چیلر صنعتی

چیلرهای صنعتی را به عنوان سیستم های تهویه ای با ظرفیت بالای خنک‌ کنندگی معرفی کرده اند. زمانی که دستگاه‌ های تهویه مطبوع در دسترس نباشند یا نصب آنها برای صنایع با مشکلات و محدودیت هایی مواجه باشد از یک چیلر صنعتی با ظرفیت خنک کنندگی آب استفاده می شود. استفاده از این تجهیزات در صنایع، مزایای زیادی را به همراه دارد.

انواع چیلرهای صنعتی

 • هوایی
 • آبی
 • تبخیری

 قطعات چیلر صنعتی

 • اواپراتور
 • کمپرسور
 • کندانسور
 • شیر انبساط

دستگاه چیلر صنعتی

چگونه یک چیلر صنعتی کار می کند

در یک چرخه ایده آل، کندانسور به عنوان یک مولفه دو برابر عمل می کند. قبل از هر چرخه ای، بخار فشار بالا ابتدا باید به حالت اشباع (بیش از حد) برسد. گرما به اندازه کافی باید از مبرد منتقل شود تا درجه حرارت اشباع را کاهش دهد.

در این نقطه، تراکم می تواند شروع شود. همانطور که گرما همچنان از بخار مبرد به هوا (یا آب، اگر استفاده از کندانسور باشد) منتقل می شود، کیفیت مبرد (مبرد در حالت بخار) تا زمانی که مبرد کاملا متراکم در سیستم ایده آل باشد، در خروجی از کندانسور اتفاق می افتد. در دنیای واقعی، در خروجی کندانسور، انتظار می رود بعضی از فرایندهای خنک کننده را انتظار داشته باشید.

مبرد در حالت مایع در حال حاضر، و در فشار و درجه حرارت بالا است. قبل از اینکه یک محیط انتقال مفید باشد، باید یک تغییر دیگر انجام شود؛ کاهش دما. این کار با کاهش فشار انجام می شود. شما می توانید بر روی فشار مبرد – درجه حرارت به عنوان یک قانون ناپذیر تبدیل شوید. اگر فشار یک مایع اشباع کاهش یابد، قانون حاکم بر وجود آن مستلزم آن است که دمای اشباع را در فشار جدید فرض کند.

دستگاه چیلر صنعتی

شل و لوله

اواپراتور شل و لوله: به طور معمول با مبرد منجمد جریان از طریق لوله و مایع فرآیند از طریق قسمت پوسته واحد پیکربندی شده است. ساخت لوله می تواند مس و یا فولاد ضد زنگ باشد. ساخت شل می تواند چدن، برنج و یا فولاد ضد زنگ باشد.مزایای عمده این تکنولوژی، بهره وری عالی است که به دست می آید، هزینه های پایین تر، و ساخت فولاد ضد زنگ 316 لیتر یا مس. این سبک از تناژهای قطعی تا 140 تن در دسترس است.

نوع کمپرسور در چیلرهای صنعتی

 • متقاطع
 • سانتریفیوژ
 • اسکرو

کمپرسور متقاطع: یک کمپرسور مجزا یک کمپرسور است که از پیستون های رانده شده توسط میل لنگ استفاده می کند. این برای ارائه یک مقدار کمی از مبرد در فشار بسیار بالا استفاده می شود. کمپرسورهای متقاطع معمولا کمپرسورهای نیمه hermetic هستند، که به سادگی به این معنی است که آنها قابل استفاده هستند.

دستگاه چیلر صنعتی

کمپرسور سانتریفیوژ: کمپرسورهای سانتریفیوژ دارای چند بخش متحرک هستند که آنها را در صنعت مورد علاقه خود می کند. آنها همچنین بسیار کارآمد هستند و جریان مبرد منحصربفردتری نسبت به یک کمپرسور متقاطع مشابه دارند.

کمپرسورهای سانتریفیوژ بیشتر برای برنامه های با حجم بالا، اما کم فشار، مانند کسانی که از طرفداران تهویه، واحدهای خنک کننده و موتورهای هوا استفاده می کنند، مناسب هستند.ظرفیت های معمول از 60 تا چند صد تن متغیر است. اینها کمپرسورهای نگهدارنده مغناطیسی هستند و 230 ولت OR 460 ولت هستند.

دستگاه چیلر صنعتی

کمپرسور اسکرو: این کمپرسورها همچنین کمپرسورهای نیمه hermetic sealed، دارای ولتاژ دوگانه و محدوده 40 تا 1000 اسب بخار هستند. همچنین کمپرسورهای تک پیچ وجود دارند که بر روی یک پیچ دوار عبور از دو چرخ ستاره برای ارائه فشرده سازی تکیه می کنند.

دستگاه چیلر صنعتی

مزایای چیلر صنعتی در فرآیندها

یکی از مهمترین مزایای دستگاه چیلر صنعتی، تامین آب خنک فرآیندها در صنعت است. زمانی که صحبت از صنایع تولید کننده به میان می‌آید، دو بخشی اصلی در واحد تولیدی معرفی می شود؛ بخش خط تولید یا بخش صنعتی و بخش اداری یا منابع انسانی. هر کدام از این بخش ها به طور مجزا نیاز به تامین آب خنک دارند. نیاز واحدهای تولیدی در خط تولید به آب خنک بسیار بیشتر از واحدهای اداری است.

دستگاه چیلر صنعتی

مزایای چیلرهای صنعتی برای تامین آب خنک مصرفی در فرایند ها به این صورت است که بسیاری از  عملیات بخش تولید برای خنک سازی ماشین آلات و قطعات صنعتی به آب خنک نیاز دارند و از طرفی دیگر، آب مصرفی در دیگ های بخار و مبدل های حرارتی در صنایع توسط چیلرهای صنعتی باید تامین شود. این چیلرها تجهیزاتی هستند که ظرفیت خنک کنندگی فوق العاده بالایی دارند. از چیلرهایی با ظرفیت بیشتر از ۲۰۰ تن در صنایع به طور معمول استفاده می شود.

تعمیر و نگهداری چیلرهای صنعتی

چیلرهای صنعتی طراحی شده اند تا در بهره وری بالا کار کنند. مراحل تعمیر و نگهداری که به صورت منظم انجام می شود، تضمین می کنند که چیلر شما در یک سطح کارآیی بهینه ای انجام می شود.

ویژگی های دستگاه

 1. طراحی و ساخت در ظرفیت های متفاوت
 2. استفاده از کندانسور هوایی و یا آبی با توجه به نوع و نیاز پروژه
 3. سرمایش مطبوع مرکزی مناسب با نوع و روند صنعت
 4. به صورت مجزا و یکپارچه
 5. مختص کاربری های صنعتی و همچنین سیستم های تهویه مطبوع
 6. کنترل و عملکرد مناسب
 7. انعطاف پذیری بهینه عملکرد
 8. صدای کم
 9. عمر طولانی

مزایای چیلر صنعتی در بخش انرژی

همانطور که می دانید یکی از بزرگترین چالش های هر واحد صنعتی، مصرف برق و هزینه های انرژی است. استفاده از انواع دستگاه چیلر صنعتی متناسب با نیاز واحد تولیدی، حداقل ۵۰ درصد می تواند مصرف برق را کاهش داده و در هزینه های انرژی کارخانه صرفه جویی کند. از طرف دیگر با استفاده از چیلرهای صنعتی، مصرف آب به حداقل می رسد. این چیلرها به گونه ای طراحی شده اند که هم مصرف آب و هم انرژی را به صورت یک فرایند با قابلیت بازیابی ارائه می دهند. چرخش حرارت در داخل چیلر صنعتی، لوله های انتقال دهنده آب گرم و آب داغ، حداکثر انتقال حرارت را فراهم می آورد و از این طریق از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

محل چیلرهای صنعتی

دستگاه چیلر صنعتی معمولا در اتاق های تجهیزات مکانیکی درون ساختمان نزدیک به فرایند که در آن خنک می شوند قرار دارد. بعضی از چیلرهای صنعتی ممکن است به طور مستقیم در کنار فرایند قرار بگیرند، بسته به اندازه چیلر و کمپرسور. برخی حتی ممکن است کاملا خارج از منزل قرار گیرند.

دستگاه چیلر صنعتی

پارامترهای معین کننده قیمت چیلر صنعتی

 • نوع چیلر
 • مدل دستگاه
 • ظرفیت خنک کنندگی
 • برند سازنده
 • نوع مبرد
 • نوع کمپرسور
 • جنس قطعات مصرفی

نکات مهم در خرید و نصب دستگاه چیلر صنعتی

اگر یک جستجوی ساده برای خرید دستگاه چیلر صنعتی داشته باشید با برندهای مختلفی مواجه می شوید. محصولات چیلر ساخت کشور ایران از لحاظ کیفیت و عملکرد قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند. به دلیل اینکه هزینه های بخش حمل و نقل برای کالاهای خارجی به کشور ایران در محصولات ایرانی وجود ندارد، خرید چیلر صنعتی ایرانی مقرون به صرفه خواهد بود.

دستگاه چیلر صنعتی

هر یک از انواع چیلرهای صنعتی مطابق با استانداردهای جهانی تولید شده اند، بنابراین مشخصات فنی و نحوه عملکرد آنها به یکدیگر شباهت دارد. تنها عاملی که هنگام خرید دستگاه چیلر صنعتی باید به آن دقت داشته باشید، انتخاب چیلر مناسب با ظرفیت خنک کنندگی متناسب با نیاز واحد صنعتی است. در این خصوص می توانید از مشاوره فروش در مجموعه تهویه آران انرژی برای خرید چیلر ، هواساز صنعتی و سایر سیستم های تهویه مطبوع استفاده کنید.

آقای بهرامی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید