مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید و عرضه انواع کویل بخار

انواع کویل بخار

کویل ها در دستگاه های بسیاری به کار می روند و با توجه به ویژگی فوق ، استفاده از آن ها بسیار چشمگیر می باشد و بسیار مناسب جهت گرمایش و سرمایش می باشند.این کویل ها از انواع متعددی ساخته می شوند که از جمله آن ها کویل بخار می باشد که همچنین انواع کویل بخار در مدل های مختلف طراحی و تولید می گردند و با استفاده از بخار آب یا آب گرم تغذیه می کنند و کارایی بسیار زیادی دارند.

انواع کویل بخار

کویل صنعتی چیست

کویل های صنعتی در واقع تنظیم و تأمین کننده های سرمایش و گرمایش توسط سیال هستند. این سیستم ها در انواع و مدل های گوناگونی طراحی و تولید می شوند و هر کدامشان ویژگی ها و کاربرد های مختلف و منحصر به فردی را به عهده دارند. لوله های ویژه ی تبادل و انتقال سیال در کویل ها بسیار محکم و ضخیم هستند. به طور کلی خرید کویل های صنعتی به منظور تأمین سرمایش و گرمایش دستگاه ها بابت کاربری های متعدد می باشد.

انواع کویل بخار

کویل بخار

انواع کویل بخار در انواع و شکل های گوناگونی طراحی و تولید شده است که هر کدام از آن ها برای مصارف خاصی و در جاهای مختلف کاربرد دارند. انواع کویل بخار به مدل های متعددی تقسیم بندی می شوند.

انواع کویل بخار

 • کویل بخار پرفشار
 • کویل آب گرم گرمایشی
 • کویل استفاده کننده ی ضایعات حرارتی
 • کویل یکپارچه
 • کویل آبگرم مصرفی
 • کویل فوق بحرانی

ویژگی های کویل بخار

 1. راندمان انتقال حرارت و گرما در کویل بخار صنعتی بسیار بالاست و در مقابل این دستگاه افت فشار بسیار کمی دارد.
 2. این کویل ها را می توان به صورت چند ردیفه اکسپند کرد و در حین این کار فاصله ی هوایی که بین لوله و فین نیز وجود دارد، حذف و برطرف خواهد شد.

انواع کویل بخار

شرح انواع کویل ها

 1. کویل بخار پرفشار

یکی از رایج ترین انواع کویل بخار است که بخار آب تولید شده توسط آن بیش از 15 psig فشار دارد. اگر میزان فشار بخار تولید شده کمتر از این عدد باشد، کویل در دسته بندی کویل های کم فشار قرار خواهد گرفت.

 1. کویل آب گرم گرمایشی

در این کویل ها هیچ بخاری تولید نمی شود و فقط آب گرم در مدار آن ها با هدف گرمایش می گردد و دوباره به کویل بر می گردد. در این نوع از انواع کویل بخار فشار آب نباید به بیش از 160 psig برسد.

 1. کویل استفاده کننده ی ضایعات حرارتی

این کویل ها از ضایعاتی مانند گاز های داغ تولید شده توسط کوره های بلند کارخانه های مختص ذوب آهن یا محصولات فرعی ای که در طی فرایندهای صنعتی تولید شده اند استفاده می کند و با عبور دادن آن ها از روی سطوحی که گرما تبادل می کنند، بخار آب یا آب گرم تولید می کند.

 1. کویل یکپارچه

کویلی است که تمام مراحل طراحی و ساخت آن در کارخانه ها انجام شده باشد. کویل یکپارچه که از انواع کویل بخار هاست،

انواع کویل بخار

انواع کویل یکپارچه

 • لوله آبی
 • لوله چدنی
 • لوله دودی

هر سه نوع این کویل ها شامل تجهیزات ایمنی و کنترل و همچنین دستگاه های احتراق هستند.

 1. کویل آبگرم مصرفی

این کویل ها کاملاً از آب پر می شوند و آب گرم تولید شده توسط آن ها برای مصارف خارجی به کار می رود و مجدداً به درون کویل بر نمی گردد. این کویل ها از انواع کویل بخار کم فشار هستند.

 1. کویل فوق بحرانی

این کویل ها در فشاری معادل فشار بحرانی که ۳۲۰۶٫۲psig است، کار می کنند.

دسته بندی دیگری از کویل ها

در دسته بندی دیگری می توان انواع کویل بخار را طبق طبیعت موادی که در آن ها استفاده شده است دسته بندی کرد که شامل چهار دسته ی زیر خواهد بود:

 1. کویل ساکن
 2. کویل قابل حم
 3. کویل لوکوموتیوی
 4. کویل دریایی

انواع کویل بخار

شرح کویل ها

 1. کویل ساکن

این کویل ها به صورت دائمی روی زمین نصب می شوند.

 1. کویل قابل حمل

این کویل ها را روی کامیون ها، کشتی های کوچک رودخانه ای و تمام وسایل نقلیه ی دیگر می توان نصب کرد.

 1. کویل لوکوموتیوی

این کویل ها با کشیده شدن وسیله روی ریل های راه آهن طرح می شوند که البته امروزه تقریباً تولیدشان متوقف شده و استفاده از آن ها رایج نیست.

 1. کویل دریایی

ارتفاع این کویل ها که چهارمین دسته از انواع کویل بخار هستند، کم است و برای استفاده در کشتی های مخصوص مسافرت و کشتی های اقیانوس پیمای باری طراحی شده اند.

انواع کویل بخار

خرید کویل های صنعتی

ساخت کویل در داخل کشور انجام می شود و یکی از مهم ترین مواردی که رعایت آن پیش از خرید کویل صنعتی ضروری است، آشنایی با نحوه ی عملکرد این کویل هاست. کویل های صنعتی از آب گرم و سرد و یا بخار آب طی فرایند های ویژه ای برای گرم یا سرد کردن استفاده می کنند. قدرت و نیروی بخار در مقایسه با قدرت آب بسیار بیشتر و بالاتر است و به همین جهت لوله هایی که در کویل های بخار صنعتی به کار می روند باید توان و ضخامت بیشتری نسبت به لوله های انواع دیگر کویل ها داشته باشند که آسیبی به آن ها نرسد. بنابراین در هنگام خرید کویل بخار صنعتی ، حتماً توجه ویژه ای به قطر و ضخامت لوله های دستگاه داشته باشید.

انواع کویل بخار

قیمت کویل های صنعتی

قیمت کویل های صنعتی با توجه به نوع متریال و ظرفیت تولید شده و همچنین نوع کویل مشخص می گردد بنابراین تا دست نیافتن به اطلاعات فوق نمی توان قیمت قاطعی برای انواع کویل ها مشخص کرد. مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت ها و همچنین خرید کویل صنعتی با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

آقای بهرامی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید